Udhetim ne Dubai 5 Dite

𝐔𝐝𝐡𝐞𝐭𝐢𝐦 𝐧𝐞 𝐃𝐮𝐛𝐚𝐢 𝟓 𝐃𝐢𝐭𝐞

Nisje Datë: 6, 13, 20 Shtator 499 €
Nisje Datë: 27 Shtator
 499 €
Nisje Datë: 4, 11, 18 Tetor 549 €          

Dita e Parë:
Paraqitja në Check in 2 orë para nisjes. Fluturimi Direkt Tiranë – Dubai. Nisja nga Tirana në orën 14:30 – Mbrritja në Dubai në orën 21:55 . Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:
Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund, tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qendra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatërvani Kërcimtar.

Opsionale:
Xhiro në perëndim, rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait – në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgërvishtësave në Dubai. Me piknisje në Klubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro ofron mundësinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.

Opsionale:
Darkë me pamje nga shfaqja më e bukur në qytet – Shatërvani Kërcimtar në Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te përfshirë (ujë ose pije freskuese) bashkë me transfertën nga Hoteli.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:
Mëngjesi në Hotel.

Opsionale:
– Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë – Burj Khalifa.

– Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretëtirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në çmim: Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:
Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave
interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Kthimi në Dubai.

Opsionale:
Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli.

Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë:
Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai – Tiranë . Nisja nga Dubai në orën 09:35 – Mbrritja ne Tirane 13:30.

 

Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe përfshin:

• Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
• Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
• Akomodimi në Hotel ne Dubai
• Mëngjezet në Hotel.
• Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
• Shoqërues në shqip gjatë gjithë udhëtimit.
• Guida vendase në disa Shëtitje.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë – €42
2. Darke 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervani – €49
3. Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €55
4. Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë – €47
5. Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47
6.Shtesë për qëndrim 3 netë me shumë

KUJDES: Qëndrimi 3 netë më shume nuk përfshin guidë këto 3 netë, por ka të përfshirë transfertën e kthimit.

Shënim:
Per udhetimin ne Dubai duhet qe pasaporta te jete + 6 muaj nga data e skadences
Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë:

1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *