4 Dite ne Athine 299 €

Nisje date 11 Mars 299

Dita e Parë:
Fluturimi direkt Tiranë – Athinë. Nisja në orën 13.05. Mbrritja në Athinë në orën 15.35. Transferimi me Autobus në Kodrën Likavitos, nga ku shihet qytetii  Athinës, Më pas transferimi në Hotel. Sistemimi dhe Fjetja në Hotel.

Dita e Dytë:
Mëngjesi ne hotel. Vizitë panoramike e qytetit: Stadiumi Panathinaikos ose Kalimarmaro, që është vendi ku u zhvilluan lojrat e para moderne olimpike të 1896-es; Kopshti Kombëtar ku gjenden shtatorja e Heroit Kombëtar Karaiskakis dhe Pallati Zappion me kopshtet e tij; Kollonat e tempullit Helen të Zeus-it; Muzeu Akropolis per te vizituar dhe per t’u njohur me teper me kolturen dhe qyteterimin grek ne teresi; Pantheoni ose sic njihet ndryshe Akropolis. Kthimi në Lagjen tradicionale dhe më të vjeter të qytetit, Plaka. Pas dite vazhdon Vizita e Monumenteve të tjera të qytetit: Sheshi Monastiraki, Rruga Tregtare, Ermu,  Sheshi Syntagma ose Sheshi i Kushtetutës i njohur për Pallatin e dikurshëm të Mbretit të Greqisë, sot Parlementi. Mbyllet Vizita me shëtitje panoramike: Bulevardi Panepistimiou, Bulevardi El. Venizelou, Stadiou, Muzeu Arkeologjik, Biblioteka kombëtare,  Sheshi Omonia, etj. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:
Mëngjesi në Hotel. Të lirë ose Me Pagesë shtesë:

OPSIONALE:  Kroçiere për të vizituar Ishujt grekë, si Hydra, Egjina dhe Poros, nga ora 08:00 deri në orën 19:30.
– Qëndrimi në ishullin e Hydras – 2 orë;
– Qendrimi në ishullin e Poros – 1 orë;
– Qëndrimi në ishullin e Egjina – 2 orë;
Dreka Bufe në Kroçiere – Program Argëtues Muzikor

Dita e Katërt:
Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Korinth. Ndalesa e parë në Kanalin e Korinthit, që lidh Gjirin e Korinthit dhe Detin Jon me Egjeun. Vazhdon vizita në qytetin e Korinthit Antik, nje zonë e jashtëzakonshme arkeologjike e antikitetit Helen. Gjatë pasdites vizitë e qytetit të ri të Korinthit dhe zona bregdetare e qytetit të Loutrakit, që njihet për burimet termale dhe kazinotë. Pasdite vonë, Nisja për në Aeroportin e Athinës.  Fluturimi direkt Athinë – Tiranë. Nisja në orën 21.50. Mbrritja në Tiranë në orën 22.30. 

Në pagesë përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel për 3 net qëndrimi.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 23cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *